29 Kas 2022

Elektrik Depolama Mevzuatı Düzenlemeleri Sonrası Sektörün İlk Güneş Enerjisi ve Depolama Konferansını Gerçekleştirdik

Elektrik Depolama Mevzuatı Düzenlemeleri Sonrası Sektörün İlk Güneş Enerjisi ve Depolama Konferansını Gerçekleştirdik

İki gün süren etkinliğimizin odak noktasını enerji depolama vizyonu oluşturdu

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Green Solar Network Projesimiz kapsamında 24-25 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Kalamış Wyndham Otel'de “Green Solar Network Solar Energy & Storage” Konferansını düzenledik.

Güncel gelişmelere bağlı olarak “Güneş Enerjisi ve Depolama” temasıyla düzenlediğimiz etkinlikte yeni yatırım alanı olan enerji depolamanın, gerek Türkiye'nin güneş enerjisi potansiyelini daha fazla kullanabilme gerekse de bu sayede iklim değişikliği ile olan mücadelesi adına taşıdığı öneme vurgu yapıldı.

Konferansımıza katılım gösteren alanında uzman konuşmacılarımız tarafından, sınırda karbon düzenlemeleri, yenilenebilir enerjide finansal çözümler, sektördeki yeni iş modelleri ve enerji depolama uygulama alanları anlatıldı.

EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz'ın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz konferansımızın kapanış oturumunda ise güneş enerjisi sektörünün temsilcileri, gündemdeki konulara yönelik EPDK Başkanının değerlendirmelerini dinlerken kendi görüşlerini de enerji yönetimine aktarma şansını buldular.

Solar+Storage fuar çalışmalarına da başladık

2020 yılından beri düzenlenen Solar İstanbul fuarını da 2023 yılından itibaren "Solar+Storage Next Generation" ismi ile gerçekleştirmeye başlayacağımızı bu konferansta duyurduk

Enerji depolama ifadesini resmî olarak ismine dahil eden ilk enerji fuarı olacak organizasyonumuz için çalışmalarımıza başladık ve şimdiden enerji depolama alanında dünya çapında faaliyet gösteren 200’ün üzerinde üretici ve mühendislik firmasını da davet ettiğimizi paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Bilgi Bankasında Ara