15 Nis 2021

İnform yeni nesil Hybrid Solar UPS’ini tanıttı

İnform yeni nesil Hybrid Solar UPS’ini tanıttı

Kesintisiz güç kaynağı sistemleri üreticisi İnform son geliştirdiği ürün olan “Estia Hybrid Solar UPS” cihazını tanıttı.

İnform’un Ar-Ge mühendisleri tarafından tasarlanıp, şirketin 34.000m2’lik kapalı alana sahip Gebze’de fabrikasında üretimi gerçekleştirilen UPS cihazı on-grid veya off-grid solar inverter olarak çalışabiliyor.

Tercih edilmesi durumunda enerji depolama cihazı olarak da işlev gören cihaza tüm bu işlemler için ek bir ünite eklenmesine veya yazılım yüklenmesine gerek kalmıyor.

Yüklerin ihtiyaç duyduğu enerji güneş panellerinden sağlanırken, güneşten üretilen enerji yetersiz kaldığı takdirde ise tercihe göre şebekeden veya aküden gerekli enerji karşılanabiliyor. Üretilen enerji yükü ihtiyaçtan fazla olduğu durumda ise tercihe göre bu yük akülerin şarj edilmesinde veya şebekeye geri basılmasında kullanılabiliyor. Şebekenin olmadığı yerlerde de güneş panelinden veya aküden sağlanan enerji yüke aktarılıyor.

Estia Hybrid Solar UPS’in işlevsel genişletilmiş kontrol özelliğiyle tasarlanmış LCD paneli kullanıcısına kullanım kolaylığı sağlarken Zero Feed-In özelliği de dahil olmak üzere tercih edilen çalışma şekilleri ön panelden ayarlanabiliyor.

Estia Hybrid Solar UPS’te gerekli olan aküler de aynı kabin içinde bulunuyor, harici akü kabini özelliği de alternatif olarak sunuluyor.

3 Faz giriş – 3 Faz çıkıştan oluşan ve 10-15-20kVA güç seçeneği ile sunulan Estia Hybrid Solar UPS, geniş haberleşme seçeneğini frekans ve gerilim aralığıyla buluşturuyor.

Yüksek güç faktörü ve akıllı akü yönetimi ile optimum seviyede kullanılan akülerini 3-kademeli şarj tasarımıyla da birleştiren Estia Hybrid Solar UPS yeni nesil teknolojisi sayesinde işletmelerin karbon ayak izini küçültüyor ve böylece çevresel etkileri de en aza indiriyor.

Bilgi Bankasında Ara