Yetkili İsmi :  
Telefon : 0216 581 3900
Faks : 0262 677 1864
Merkez Adresi : Gebze Organize Sanayi Bölgesi İhsan Dede Cad. No:115 41400 Gebze-KOCAELİ
E-Mail : info@merkenerji.com
Web : www.merkenerji.com

2008 senesinde kurulan ve Akfel Holding bünyesine dahil olan Merk Solar Enerji Çözümleri A.Ş. , kaliteli ürün ve hizmetleri ile güneş enerjisi sektöründeki öncü kuruluşlardan birisidir. Merk Solar Enerji, kömür ve petrol gibi yakıtların atmosfere saldığı sera gazları sonucu ortaya çıkan iklim değişikliği gibi çevresel etkileri azaltmak adına doğanın sunduğu güneş enerjisinin kullanılmasını sağlayarak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakılmasına öncülük etmektedir.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’de pek çok projeye imza atarak geniş proje portföyüne sahip olan Merk Solar Enerji, birçok kamu kuruluşu ve özel şirkete fotovoltaik sistemlerin anahtar teslim kurulum (EPC) hizmetlerini sunarak Türkiye güneş enerjisi pazarında yer almıştır. Tamamladığı ve geliştirmekte olduğu projelerde herhangi bir teknolojiye ve üreticiye bağlı olmadan yatırımcılara en uygun çözümü sunarak projelerin uzun vadedeki sürekliliğini sağlamak Merk Solar Enerji’nin temel prensibidir.

Merk Solar, projelerde çalışılan tedarikçilerin pazarda bilinirliğe sahip olmasına ve dolayısıyla kredibilitesi yüksek olan ürünlerle çalışılmasına özen göstermektedir. Uygulama, bakım ve onarım hizmetleri konusunda da kalitesini üst düzeyde tutmak adına Merk Solar Enerji, Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ), yenilenebilir enerji kalite sertifikasını da almaya hak kazanmıştır.