Yetkili İsmi : Uğur Işık
Telefon : 0212 240 6161
Faks : 0212 240 1568
Merkez Adresi : Pegasus Evi Cumhuriyet Cad. No:48 K:1 34367 Elmadağ-Şişli / İSTANBUL
E-Mail : ugur.isik@res-anatolia.com
Web : www.res-anatolia.com
 
RES Anatolia, yenilenebilir enerji sektörünün küresel liderlerinden ve İngiltere'nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Sir Robert McAlpine'a bağlı bulunan RES Group'un bir iştirakidir. RES, dünya çapında yenilenebilir enerji uygulamaları ve yönetimi alanında geniş tecrübeye sahip; RES Anatolia ile de Türkiye’de güçlü kimlik oluşturmuş bir şirkettir.
RES Grup, bugüne kadar 6.000 MW'ın üzerinde rüzgâr enerjisi projesini hayata geçirmiş ayrıca tüm dünyada 700 MW'ın üzerinde kapasiteye sahip ve gittikçe büyüyen bir rüzgâr santralleri portföyünün, tüm doğrudan mülkiyet ve işletim haklarına sahip bağımsız bir enerji üreticisidir.
2009 yılında kurulan ve Türkiye’de faaliyetlerine başlayan RES Anatolia ise, rüzgâr ve güneş enerjisi projeleri gerçekleştiren dünyanın önde gelen yenilenebilir enerji geliştiricilerinden ve işletmecilerinden birisidir. Ana faaliyetimiz, rüzgâr ve güneş enerjisi santralleri geliştirilmesi, tasarlanması, inşası, finansmanı ve işletimidir. RES Anatolia, RES Gurubunun Güney Avrupa'dan sorumlu bölümü olan RES Akdeniz'in yüzde yüz iştiraklerinden biridir. Şirket, Akdeniz havzası ve Orta Doğu çapında yenilenebilir enerji santralleri (rüzgâr, fotovoltaik, CSP) tasarımı, geliştirmesi, finansmanı, inşaatı ve işletmesi alanında uzmanlaşmıştır.