Yetkili İsmi : Osman Karadoğan
Telefon : 0232 469 0999
Faks : 0232 486 8220
Merkez Adresi : Adalet Mah. Ozan Abay Cad. No:50 Bayraklı-İZMİR
E-Mail : info@aterenerji.com
Web : www.aterenerji.com
ATERENERJİ solar enerji sektöründe enerji yatırımcılarının her türlü hizmet ihtiyacına profesyonel çözümler üreten Ege Bölgesi’nin en büyük EPC firmasıdır.               2010 yılında başlatılan çalışmalarla faaliyete geçen Aterenerji, Atergrup güvencesi altındaki 4 firmadan biri olarak İzmir merkez ofisinden hizmet vermektedir. Atergrup bünyesindeki Atersan A.Ş.’nin 20 yıllık temelden inşaat, çatı ve cephe çözümleri uzmanlık desteğini alan Aterenerji, güneş enerji santralleri alanında endüstriyel tesislerde güvenilir ve uzun ömürlü tesisler kurmaktadır.
Ege Bölgesi’nin en büyük çatı kurulumunu geçtiğimiz sene tamamlayan Aterenerji, projelerinde kendi markası ve imalatı olan çatı ve arazi uygulamalarına özel olarak üretilen Atersolar Montaj Sistemlerini kullanmaktadır.
Endüstriyel tesis sahiplerine, enerji yatırımcılarına ve konut sahiplerine danışmanlık, belgelendirme, projelendirme, kurulum, işletme-bakım, monitoring hizmetleri ile anahtar teslim fotovoltaik tesisler sunmaktadır. 
"Yeşil Gelecek" sloganıyla yola çıkan Aterenerji, sürdürülebilir bir dünya için sosyal sorumluluk projelerinin önemine inanmaktadır. Güneş enerjisinin çocuklardan başlayarak tüm kesimlere tanıtılması için başlatılan ‘’Sadece 15’’ etkinliği büyük ilgi toplamış ve sürekli hale getirilmiştir.